Pondělí - Pátek - 16:00 - 20:00  úterý (denní stacionář) 13:30 - 16:30

Pečujte o svou duši

Dodržování duševní hygieny má v dnešním dynamickém světě obrovský význam.

Hypersomnie

Nadměrná spavost

  • narkolepsie

  • rekurentní hypersomnie

  • idiopatická hypersomnie

  • behaviorální hypersomnie v důsledku jiné etiologie

Narkolepsie

je onemocnění projevující se povětšinou nekvalitním nočním spánkem a excesívní denní ospalostí. Nemocného přepadá během okamžiku výrazná ospalost, často usíná i v nepřiměřených situacích. Kataplexie jsou dalším symptomem narkolepsie s kataplexií, kdy dochází po emotivním podnětu k náhlému ochrnutí končetinového svalstva a následnému nekontrolovatelnému pádu.
Rekurentní hypersomnie - sem lze zařadit Kleine-Levinův syndrom a hypersomnie závislá na menstruaci. Epizoda zvýšené spavosti trvá od 2 dní do 4 týdnů. V době zvýšené spavosti bývají patrny psychické změny, tyto změny se v době přiměřené spavosti normalizují.
Při idiopatické hypersomnii jsou pozorovány především poruchy bdělosti, noční spánek může, ale nemusí být prodloužen. Hypersomnie mohou být navozeny i jinými neurologickými onemocněními.

Media

O nás

Tým psychiatrů, psychologů, sociálních pracovníků a terapeutických sester v Opavě. Nabízíme služby z oboru psychiatrie, psychoterapie Spolupracujeme s různými sociálními organizacemi. Vždy v úterý denní stacionář Zprostředkováváme rodinná sezení.

Přihlášení a registrace